U našoj školi smo kao i ranijih godina obilježili  Mjesec knjige.

Promovisanje važnosti knjige, njene uloge u obrazovanju i izgradnji identiteta pojedinca, te njenog značaja u svakodnevnom životu, cilj je onih koji nastoje knjizi dati dostojnu pažnju. Prostor bez knjige je kao čovjek bez srca i duše…

Zato kod naših učenika nastojimo razvijati ljubav prema knjizi i čitanju, bibliotekama…motivirati ih i dodatno potaknuti na čitanje, djeci govoriti kako je lijepo odrastati uz knjigu, a starijima kako je knjiga zaista dobra prijateljica.

Ovaj put je literarna sekcija naše škole  pripremila izložbu „ Čitali smo lektire“. Izdvojili smo one koje su nam najdraže , koje su nas vodile na putovanja kroz Englesku, na planetu „Malog princa“, strahovali za njegovu ružu, suosjećali smo sa „Anom Frank“, uživali u „Mrvicama dnevnog boravka“,drhtali zbog sudbina  „Kraljevića i prosjaka“, upoznali različite ljude, zemlje, običaje.  Izdvojili smo najljepše i poučne citate iz tih djela i još iz mnogih drugih, jednostavno uživali smo…

Literarna sekcija većih razreda