Danas, 12.decembra, naša škola obilježava Dan nauke koji se obilježava u Federaciji Bosne i Hercegovine, i to u znak sjećanja na dan kada je 1975. godine Vladimiru Prelogu uručena Nobelova nagrada za hemiju, te u znak pijeteta prema ovom eminentnom bosanskohercegovačkom naučniku.

„Imajući u vidu ukupni naučni angažman Vladimira Preloga i njegovu stalnu borbu za afirmaciju i dignitet nauke, te činjenicu da nismo imali datum na koji bi se simbolično obilježavao doprinos bh. naučnika uopće, pokrenuli smo inicijativu da se 12. decembar proglasi Danom nauke u Federaciji Bosne i Hercegovine, što je Federalna vlada i prihvatila“, riječi su federalne ministrice obrazovanja i nauke prof. dr. Elvire Dilberović, te je dodala da će se ovaj dan obilježavati i s ciljem populariziranja nauke i naučno-istraživačkog rada u javnosti, a posebno među učenicima i studentima.

Kako je to izgledalo u našoj školi pogledajte u foto galeriji;