Tradicionalno svake školske godine  naša škola organizuje jesenji i proljetni Sportski dan.

Tako je i ove školske godine, prelijepog sunčanog dana,  22.9.(petak) 2023., sa mnogo pozitivne energije realizovan je željno iščekivan sportski dan.

Niži razredi sa svojim učiteljima i učiteljicama uživali su u sportskim igrama na poligonima centralne i područnih škola, dok su stariji učenici proveli dan na sportskom stadionu NK „Rainci Gornji“.

Naša škola aktivno podstiče  učenike na važnost tjelesne aktivnosti i sporta u cilju promovisanja zdravog načina života. Učenici su pokazali svoje vještine i talenat u fudbalu i atletici. Posebno je bilo veselo i uzbudljivo  takmičenje u navlačenju konopca.

Zatim je uslijedila pauza za relaksaciju i odmor, nakon koje su uslijedile i druge igre. Sve aktivnosti su izvedene u fer-plej  igri. Dječijoj sreći, veselju i razigranosti nije bilo kraja, te su sa žaljenjem dočekali kraj druženja. Druženje smo završili proglašenjem najboljih učenika u svim disciplinama i zajedničkom porukom „U zdravom tijelu zdrav duh“.

Sportski pozdrav

Kako nam je bilo pogledajte u galeriji